Fakultet for humaniora, samfunnsvitenskap og lærerutdanning
Institutt for arkeologi, historie, religionsvitenskap og teologi
Enkelt søk i folketellingene
Avansert søk i folketellingene
Søk i kirkebøker
Søk i matrikkelen 1838
Søk i matrikkelen 1886
Alle søkedatabasene
English website
Informasjon om bosted
Informasjon om bosted
Startsida
Søk i folketellingene
Informasjon om bosted
⇦
Forrige bosted
⇨
Neste bosted
Tellingsår:
1865
Kommune:
Trondheim
Kommunenummer:
1601
Gatenavn:
Kongens Gade ""Tugthuset""
Gatenr:
85, 87, 89
Bydel:
Gårdeier:
Antall leiligheter:
1
Antall personer registrert på bostedet: 234
Navn
Familie-stilling
Sivil-stand
Yrke
Fødselsår
Fødested
Etnisitet
Anders Samuelsmoe
ug
Fange
1807
Hemnæs
Peder Strømme
ug
Fange
1842
Grytten
Ole Gulla
ug
Fange
1822
Sundalen
Anthon Eriksen
ug
Fange
1840
Throndhjem
Paul Dørum
g
Fange
1822
Hlademoen (Thjem)
Peder Johannessen
ug
Fange
1843
Trondenæs
Peder Punski
ug
Fange
1834
Kautokeino
Christen Lian
ug
Fange
1825
Lier
Andreas Istad
ug
Fange
1836
Bolsø
Bernt Bukvolden
ug
Fange
1841
Strinden
Martinus Kjøndalen
g
Fange
1817
Borge
Ole Havnen
g
Fange
1821
Hitteren
Lars Kylling
g
Fange
1828
Grytten
Lars Ugelstad
g
Fange
1836
Qværnæs
Lars Skog
g
Fange
1817
Vefsen
Johan Haugan
g
Fange
1820
Throndhjem
Bernhard Schøyen
ug
Fange
1844
Throndhjem
Eilert Udhoug
ug
Fange
1843
Ørlandet
Lars Nielsen
ug
Fange
1828
Bergen
Christian Vensetvald
ug
Fange
1845
Skogn
Alexander Waxberg
ug
Fange
1838
Westerbotten
Esten Bakken
ug
Fange
1830
Qvikne
Anthon Lønseth
ug
Fange
1845
Throndhjem
Ole Dørum
ug
Fange
1838
Lenvig
Eilert Hægsteen
ug
Fange
1825
Throndhjem
Peter Holbergvald
ug
Fange
1833
Skogn
Ole Hongseth
ug
Fange
1831
Brønø
Nikolai Houg
ug
Fange
1841
Kolvereid
Peter Kulsaas
ug
Fange
1842
Røraas
Severin Sivertsen
ug
Fange
1845
Bergen
Peder Eidsvold
ug
Fange
1838
Borgund
Arnt Gammelsletten
g
Fange
1828
Ytterøen
Anders Emanuelsen
ug
Fange
1837
Arjeblog i Sverrig
Paul Tyholdt
ug
Fange
1845
Throndhjem
Christian Auka
g
Fange
1824
Hitteren
Sivert Graasteensvik
ug
Fange
1836
Ytterøen
David Rognsund
g
Fange
1811
Alten Talvik
Anthon Lekang
ug
Fange
1842
Hadsel
Gustav Kleberg
ug
Fange
1838
Elfsborg Län
Fuse Sjurset
g
Fange
1840
Hadsel
John Undershoug
ug
Fange
1812
Snaasen
Hans Nordfolden
ug
Fange
1846
Folden
Peter Manum
ug
Fange
1839
Hitteren
Andreas Møklebust
ug
Fange
1840
Aalesund
Peter Bagerseter
ug
Fange
1843
Throndhjem
Arnt Scherve
ug
Fange
1817
Rennebo
Nils Gjølmeslie
ug
Fange
1844
Ørkedalen
Johannes Rødsand
g
Fange
1834
Øxnæs
Mathias Ormsø
g
Fange
1826
Alstadhaug
Nils Wærnæs
ug
Fange
1827
Størdalen
Johan Berg
ug
Fange
1840
Sverrige
Sivert Andreassen
g
Fange
1829
Stod
Even Staff
ug
Fange
1807
Christiania
Svend Balstad
g
Fange
1828
Selbo
Erik Høvig
ug
Fange
1824
Næsset
Johan Hansen
ug
Fange
1840
Skjærvø
Ingebrigt Aasum
ug
Fange
1846
Selbo
Sivert Witsøstøland
ug
Fange
1837
Hevne
Even Glæstad
g
Fange
1835
Ringsaker
Mikkel Kaldvatne
g
Fange
1823
Mo
Ole Gylland
ug
Fange
1826
Støren
Jens Grøtfjord
ug
Fange
1844
Tromsøsundet
Hans Dørum
g
Fange
1847
Tromsø
Sivert Gaustad
g
Fange
1845
Qværnæs
Oluf Rønning
g
Fange
1833
Tromsø
Arnoldus Svee
ug
Fange
1838
Lexvigen
Benjamin Løgaas
ug
Fange
1838
Alstadhoug
Kristian Grøtfjord
g
Fange
1796
Tromsøsundet
Christian Bye
ug
Fange
1844
Lurø
Wilhelm Olsen
ug
Fange
1844
Throndhjem
Anders Viste
ug
Fange
1839
Nordre Urdal
Henning Christensen
e
Fange
1825
Tromsø
Amund Stokke
ug
Fange
1838
Bolsø
Svend Vik
ug
Fange
1840
Løddingen
Knud Knudsen
ug
Fange
1832
Molde
Niels Herseth
ug
Fange
1841
Næsne
Ole Olle
e
Fange
1820
Vardø
Johan Næss
ug
Fange
1834
Frosten
Peder Raastad
ug
Fange
1845
Inderøen
Johan Eggen
ug
Fange
1829
Strinden
Carl Jørgensen
ug
Fange
1826
Drammen
Søren Røsnæs
g
Fange
1839
Tromsø
Andreas Haagensen
ug
Fange
1827
Horten
Sivert Thornæs
g
Fange
1814
Frænen
Halsten Heggem
g
Fange
1807
Stangvig
Karl Nordgaard
g
Fange
1835
Maalselven
Anders Valset
g
Fange
1828
Røraas
Arnt Estenstad
ug
Fange
1844
Støren
Daniel Osa
ug
Fange
1846
Rødø
Erik Krabvaag
g
Fange
1821
Qværnæs
Mikael Furstrand
ug
Fange
1838
Tranø
Carl Hansen
ug
Fange
1841
Bergen
Andreas Gjesvold
g
Fange
1822
Vaagen
Christen Bjørn
ug
Fange
1836
Alstadhoug
Marcus Grønvigh
ug
Fange
1849
Vadsø
Jens Overvig
g
Fange
1829
Selbo
Niels Overvig
g
Fange
1825
Selbo
Richard Dahl
ug
Fange
1846
Stod
Hans Hartvaag
g
Fange
1825
Buksnæs
Mads Hovdenak
ug
Fange
1835
Bolsø
Evend Skamfærd
ug
Fange
1847
Throndhjem
Carl Fors
ug
Fange
1843
Wermeland
Andreas Seljehullet
e
Fange
1821
Øxnæs
Anders Lilletiset
ug
Fange
1846
Rindalen
Peter Gundersen
g
Fange
1830
Throndhjem
Erland Dybdahl
e
Fange
1831
Throndhjem
Johan Romuld
ug
Fange
1842
Bolsø
Anders Moen
g
Fange
1818
Christiansund
Sivert Kobvig
g
Fange
1840
Brønø
Ole Sæternæs
g
Fange
1830
Vedø
Ole Grytnæs
ug
Fange
1839
Øxendalen
John Finsnæs
ug
Fange
1821
Vadsø
John Aalbergplads
ug
Fange
1847
Inderøen
Johan Løkken
g
Fange
1832
Meldalen
Elias Grimsø
ug
Fange
1839
Vefsen
Paul Raanæs
g
Fange
1838
Aafjorden
Ingebrigt Lysfjord
e
Fange
1820
Bindalen
Anton Molde
ug
Fange
1842
Inderøen
Anders Bang
ug
Fange
1824
Nedre Størdalen
Andreas Maurseth
g
Fange
1838
Nordfjord
Edvard Kiland
g
Fange
1831
Flakstad
Hans Hansen
ug
Fange
1834
Avaldsnæs
Haavard Klubnæs
ug
Fange
1845
Ofoten
Poul Monge
ug
Fange
1838
Aalesund
John Funtaunet
g
Fange
1811
Værdalen
Elisabeth Brevig
ug
Fange
1830
Loppen
Karen Knudsdatter
ug
Fange
1832
Fredø
Dorthea Stegen
ug
Fange
1831
Stegen
Margrethe Varøen
ug
Fange
1827
Nærø
Dorthea Greva
ug
Fange
1830
Væfsen
Gunnild Devig
g
Fange
1808
Snaasen
Gurine Guttormsdatter
g
Fange
1832
Nedre Størdalen
Martha Paddeby
g
Fange
1831
Vadsø
Sara Reinertsdatter
ug
Fange
1834
Farsund
Paulianna Bragstadplads
ug
Fange
1837
Inderøen
Marith Sunde
e
Fange
1818
Hevne
Gurine Qvaal
ug
Fange
1833
Øvre Størdalen
Inger Monsdatter
ug
Fange
1828
Lyngen
Elisabeth Wold
ug
Fange
1810
Throndhjem
Bereth Gilstad
ug
Fange
1833
Skogn
Anna Amundsen
ug
Fange
1838
Throndhjem
Julianne Simonsdatter
ug
Fange
1842
Vardø
Gjertrud Eidem
ug
Fange
1831
Frænen
Marit Engkrog
g
Fange
1819
Folden
Beret Melinsjord
ug
Fange
1828
Hemnæs
Gunnil Stortisæt
ug
Fange
1826
Rindalen
Anne Reitloe
ug
Fange
1822
Stod
Mali Nielsdatter
ug
Fange
1825
Overhalden
Maren Moljord
ug
Fange
1825
Beieren
Anne Overrein
e
Fange
1822
Levanger
Sara Vashoved
ug
Fange
1839
Ibbestad
Catrine Rønning
e
Fange
1813
Throndhjem
Martha Rødseth
e
Fange
1805
Frænen
Johanna Moplads
g
Fange
1818
Fosnæs
Bereth Malangseidet
ug
Fange
1802
Balsfjorden
Elisabeth Larsdatter
ug
Fange
1837
Mo
Petronelle Gjervan Øyen
ug
Fange
1818
Throndhjem
Beret Forseth
ug
Fange
1835
Værdalen
Alette Granaas
ug
Fange
1840
Brønø
Randi Sæther
ug
Fange
1833
Throndhjem
Anne Halseth
ug
Fange
1842
Stod
Bridt Surendalsøren
ug
Fange
1838
Surendalen
Bereth Bjørnæs
ug
Fange
1833
Overhalden
Elen Rødtang
ug
Fange
1836
Hammerø
Pauline Rotvold
ug
Fange
1811
Throndhjem
Serianna Henriksdatter
ug
Fange
1843
Værdalen
Caroline Sternberg
g
Fange
1824
Tromsø
Anne Skaugen
ug
Fange
1839
Statsbygden
Fredrikke Forberg
ug
Fange
1841
Ytterøen
Ingeborg Piene
ug
Fange
1830
Throndhjem
Ranei Øiemoen
ug
Fange
1842
Surendalen
Marentine Høyem
ug
Fange
1821
Throndhjem
Albertine Larsen
ug
Fange
1839
Trømsø
Anne Storvaseide
g
Fange
1838
Hammerø
Caroline Jonass. f Petersen
g
Fange
1818
Throndhjem
Lorentze Fredriksdatter
ug
Fange
1846
Saltdalen
Inger Andersdatter
ug
Fange
1828
Skjerstad
Karen Olsdatter
ug
Fange
1818
Bergen
Petrikka Ingstad
ug
Fange
1829
Øvre Størdalen
Anne Troldvig
ug
Fange
1833
Lyngnæs
Anne Langnæs
g
Fange
1832
Beitstaden
Christianna Strømfjord
e
Fange
1836
Skjervø
Anne Overholdt
ug
Fange
1843
Sparboen
Bergitte Holmgreen
ug
Fange
1843
Hammerfest
Ingeborg Madsdatter
ug
Fange
1840
Hadsel
Christianna Vexet
ug
Fange
1834
Snaasen
Oline Eliesen
ug
Fange
1821
Throndhjem
Caroline Efasen
ug
Fange
1843
Throndhjem
Anna Ørstad
ug
Fange
1845
Stenkjær
Gjertrud Heen
ug
Fange
1826
Throndhjem
Oline Lyng
ug
Fange
1836
Throndhjem
Anne Rove
g
Fange
1827
Stadsbygden
Marith Skjørsæter
g
Fange
1841
Næsset
Christiane Puskevik
g
Fange
1840
Tromsøsundet
Olava Kock
e
Fange
1808
Qvæfjord
Marie Dahl
ug
Fange
1822
Ørlandet
Karen Haugan
g
Fange
1839
Throndhjem
Randi Møllerup
g
Fange
1831
Throndhjem
Inger Skorpen
ug
Fange
1844
Skjervø
Ingeborg Motrøen
ug
Fange
1826
Christiansund
Bendikka Scheiplads
ug
Fange
1843
Sparboen
Gjertrud Kregnæsøien
ug
Fange
1826
Røraas
Karen Himo
g
Fange
1819
Overhalden
Grethe Udstrand
e
Fange
1821
Ørlandet
Anna Dahl
g
Fange
1828
Throndhjem
Kirsti Brækken
ug
Fange
1827
Røraas
Alette Røsnæs
ug
Fange
1842
Tromsø
Elen Berg
g
Fange
1815
Bergen
Theodora Hjensvold
ug
Fange
1847
Bodø
Susanna Alatallo
ug
Fange
1831
Vadsø
Marit Bonæs
ug
Fange
1827
Strinden
Pauline Aatlovald
g
Fange
1811
Frosten
Ingeborg Sæther
g
Fange
1832
Surendal
Berith Halvorsen
g
Fange
1820
Throndhjem
Otilie Rønning
ug
Fange
1834
Throndhjem
Theodora Kruse
e
Fange
1823
Throndhjem
Gurine Olsdatter
ug
Fange
1824
Stod
Eli Kaalflot
ug
Fange
1822
Grytten
Magnhild Bolgen
ug
Fange
1844
Qværnæs
Karen Melingsjord
ug
Fange
1848
Hemnæs
Anne Haugen
ug
Fange
1820
Næsset
Anna Rodin
ug
Fange
1844
Christiansund
Kirstine Aas
ug
Fange
1837
Throndhjem
Jensine Rotsund
ug
Fange
1842
Lyngen
Peer Audagoski
ug
Fange
1833
Russisk Finland
Aaskin Makaroff
ug
Fange
1834
Russisk Finland
Niels Segelnæs
ug
Fange
1817
Karasjok
Mathias Kaafjord
ug
Fange
1836
Kautokeino
Samuel Maasø
g
Fange
1823
Karasjok
Aslak Somby
ug
Fange
1847
Kautokeino
Hanno Roska
ug
Fange
1837
Næsseby
Ole Klasnæs
g
Fange
1826
Loppen
Elen Skum
g
Fange
1829
Kautokeino
Berith Lerredsfjord
ug
Fange
1840
Alten Talvig