Fakultet for humaniora, samfunnsvitenskap og lærerutdanning
Institutt for arkeologi, historie, religionsvitenskap og teologi
Enkelt søk i folketellingene
Avansert søk i folketellingene
Søk i kirkebøker
Søk i matrikkelen 1838
Søk i matrikkelen 1886
Alle søkedatabasene
English website
Informasjon om bosted
Informasjon om bosted
Startsida
Søk i folketellingene
Informasjon om bosted
⇦
Forrige bosted
⇨
Neste bosted
Tellingsår:
1865
Kommune:
Trondheim
Kommunenummer:
1601
Gatenavn:
Vestre Gade
Gatenr:
56
Bydel:
Gårdeier:
Antall leiligheter:
2
Antall personer registrert på bostedet: 76
Navn
Familie-stilling
Sivil-stand
Yrke
Fødselsår
Fødested
Etnisitet
Carl Oluf Steen
Husfader
g
Økonom og Forvalter
1816
Trondhjem
Sophie Emilie Steen
Husmoder
g
1814
Trondhjem
Pauline C. Steen
Datter
ug
1843
Trondhjem
Sophie C. Steen
Datter
ug
1847
Trondhjem
Oline C. Steen
Datter
ug
1847
Trondhjem
Petrine A. Steen
Datter
ug
1851
Trondhjem
Gjertine E. Steen
Datter
ug
1852
Trondhjem
Rosa M. Steen
Datter
ug
1854
Trondhjem
Sigried Meinset
ug
Tjenestepige
1843
Nordmøre
Anne B. Vold
ug
Tjenestepige
1840
Tydalen
Peter A. Berg
ug
Overvogter
1821
Strinden
Annette Bruhn
e
Matrone
1814
Lands Prgj.
Carl Moe
ug
Sygevogter
1810
Beistaden
Haldo Olsen
ug
Sygevogter
1823
Reendalen
Beret Arntsdatter
ug
Sygevogterske
1820
Meldalen
Serine Rein
ug
Sygevogterske
1827
Stadsbygden
Caroline Solem
ug
Sygevogterske
1840
Strinden
Lorentz Dahl
ug
1800
Molde
Erik Skarsem
ug
1800
Opdal
Johannes Lundsaunet
ug
1825
Inderøen
August Lied
ug
1814
Trondhjem
Johannes Smith Petersen
ug
1798
Bergen
Johannes Hellebostad
g
1793
Hitteren
Karen Sommero
e
1795
Stadsbygden
Anders Øddyn
ug
1827
Ørkedalen
Karen Moen
g
1827
Leinstranden
Ole Ytteruglen
e
1797
Klæbo
Engelbertha S. Jenssen
ug
1832
Vaage
Peter A. Skjæret
ug
1834
Ørlandet
Elias O. Kjønstad
ug
1830
Levangerskogn
Marthe Forbord
ug
1799
Strinden
Pauline Midjo
ug
1835
Sparboen
Mathias A. Fugløen
g
1788
Gildeskaal
Anne O. Lefstad
ug
1828
Melhuus
John Ols. Kirkesæter
ug
1816
Leinstranden
Maren Pedersd. Eli
ug
1825
Børsen
Inger Jensgaard
ug
1819
Trondhjem
Rafael M. Strømmen
ug
1840
Inderøen
Mathina J. Fjerlie
ug
1845
Aure
Karen Pedersdatter
g
1826
Hevne
Arnt J. Axness
ug
1831
Verdalen
Elias O. Krogstad
ug
1829
Strinden
Arnt Evensen
e
1826
Støren
Marie Bjørnstrup
ug
1826
Røros
Randi T. Løset
ug
1827
Rindalen
Elen Andrea Kjelstrup
e
1833
Skogn
Theodor Bangsund
ug
1836
Trondhjem
Marie Sneve
g
1813
Kvams Prgj.
Marit H. Ørgesvig
g
1820
Kværnæs
Georg O. Olderbakken
ug
1827
Overhalden
Peder E. Hotten
e
1806
Grib pr. Chrsund
Beret O. Bjørnstad
g
1820
Strinden
Johan Johns. Skeid
ug
1825
Sparboen
Peder P. Wernes
ug
1838
Nedre Størdalen
Andreas A. Asphoug
ug
1832
Stadsbygden
Beret Sveen
e
1812
Hitteren
John P. Hovedgjerdet
ug
1840
Øvre Størdalen
Ernst Wensell
ug
1835
Borgens Prgj.
Anders J. Heglie
ug
1844
Bjugn
Mette O. Hofstadplads
ug
1830
Sparboen
Jonetta Nardosdatter
ug
1834
Ritsen
Gullik L. Hevle
g
1833
Opdal
Olava J. Skjælvig
ug
1834
Kornstads Sogn (Kværnæs)
Karen O. Schivevolden
g
1806
Strinden
Johanne O. Steensvig
ug
1843
Kværnæs
Dorith H. Bergsplads
g
1810
Bynæs
Ragnil Anna Grann
g
1815
Levangerskogn
Martha E. Engen
ug
1835
Ørkedalen
Rebekka B. Veraas
ug
1845
Aafjorden
Benjamin O. Krogfjord
ug
1840
Bjørnør
Anna F. Christophersen
ug
1841
Trondhjem
Andreas J. Haldbak
ug
1841
Strinden
Karen C. Lefstad
ug
1839
Ørkedalen
Lorentse L. Vestvigplads
ug
1835
Sparboen
Peter Andreas Petersen
g
1827
Trondhjem
Ole Elies. Elnes
ug
1822
Verdalen